O MNĚ

Psychologii jsem vystudovala…nooo…již hodně dávno😊. Teoretické vzdělání jsem postupně doplnila o:

  • Výcvik v Terapii zaměřené na člověka (najdete také pod pojmy Person Centered Approach nebo Rogersovká terapie)- protože terapeutický vztah a důvěra v potenciál klienta jsou pro mne v práci klíčové
  • Výcvik v Paliativní péči o děti a jejich rodiny – protože témata smrti jsou mi blízká, dávají silnou perspektivu a smysl životu
  • Výcvik v nedirektivní herní terapii – protože s dětmi si toho vždy nejvíce povíme skrze hru
  • Výcvik v rodinných konstelacích u Jana Bílého – protože všichni jsme součástí celku a mým klientem je často nejen dítě, ale celý jeho systém.
  • Šamanskou praxi u Daana van Kampenhouta – protože skrze podněty prastaré jako lidstvo samo přicházejí obrazy, pocity, vhledy…které jdou někdy hlouběji ke zdroji než 10 povídavých terapeutických setkání.

Spoustu úsilí a času jsem vložila do založení a provozu Lesní a mateřské školy Velíček, kde jsem za více jak 10 let viděla růst a zrát stovky jedinečných rodin a dětí…ne jednorázově…v poradně…ale roky a každý den. A to mi do psychologické praxe dalo snad více než celé studium.

Na zakládání vlastní školky jsem se naučila i praxi podnikání, řízení malé firmy, zvládání práce a mateřských povinností…a dávno to bylo. Protože nejstarší syn už je prakticky dospělý, prostřední syn samostatný a nejmladší dcerka už se těší do školy.

Moje práce mne baví, dělám ji srdcem a naplno. A když si potřebuji odpočinout, tančím, spím a objevuji svět snů, chodím po lesích, vyhřívám se na sluníčku, dávám si kávu a fakt dobré dorty…

To a mnohem víc je svět, ze kterého čerpám, který mne nabíjí a naplňuje a ze kterého bude vycházet při našich setkáních i k vám. 

Klára Marušincová - psycholožka a konstelářka_DSC_8679

Klára Marušincová

Psycholožka a konstelářka

MŮJ KO-TERAPEUT

Psík - můj ko-terapeut

Klára Marušincová

Psycholožka a konstelářka