DĚTI A TEENAGEŘI

Často za mnou přicházejí rodiče s tím:

  • že jejich děti mají silné emoce, které nezvládají (úzkosti, vztek, smutky…)
  • že jejich děti nejedí nebo jedí moc
  • že jejich děti tráví příliš mnoho času v digitálním světě
  • že jejich děti mají obtíže se vzděláváním, nesoustředí se, nepamatují si věci…a než odejdou z domu do školy…tak je to výzva…
  • že jejich děti prožívají rozvod citlivě…

Hned v úvodním telefonickém rozhovoru se ale dostáváme k tomu, že nejde jen o děti. A že pokud máme opravdu udělat nějaký posun, pak všichni.

Osvědčilo se mi pracovat ve formátu 1-4-1

První setkání je tedy vždy s rodiči (1). A často, mnohem více než o dětech, je toto setkání o rodičích. Až pak následují 4 setkání přímo s dětmi, kdy objevujeme jejich dětský pohled na věc. Co jako děti svých rodičů potřebují (4). S teenagery si povídám, s dětmi pracuji skrze nedirektivní herní terapii, ale upřímně často je to obojí nehledě na věk😊.

S podněty ze setkání s dětmi se pak vracím k rodičům (1) a společně zjišťujeme, jak v praktickém životě co nejlépe sladit tyto dva světy (dětský a rodičovský). Někdy máme konkrétní změny a postupy, jindy se rozhodujeme pokračovat v dalších setkáních a dlouhodobější spolupráci.

CENA ZA INDIVIDUÁLNÍ SETKÁNÍ – 1500 Kč/hod.

PRACUJI V ČEŠTINĚ, ANGLIČTINĚ A ŠPANĚLŠTINĚ

 

 

|

„Díky Kláře jsem začala vnímat své potřeby a naučila mě, jak vlídně říkat NE. Už si nepřipadám tak nejistá a s mamkou už nám to zase klape líp.“

Lída, 13 let

Klára Marušincová

Psycholožka a konstelářka